Rozhovor O tvořivém programu se zuzkou

Zuzka se v září přihlásila do podzimního programu s Aktivně i kreativně a se svými dětmi zvládla vyrobit snad úplně všechny projekty, do kterých jsme se pustili . Byla jsem moc ráda, že si udělala čas a odpověděla mi na pár otázek a přiblížila, jak to uvnitř kurzu probíhá.

S jak starými dětmi tvoříš?

Hlavní tvořitel je Fanynka (4 a kousek) a Edik občas vypomáhá (1,5).

Jaké vidíš hlavní přínosy tvořivého programu? Posunul program vaše domácí tvoření?

Je to hezký a smysluplně strávený čas s dětmi, v našem případě hlavně s dcerou. Obě rády tvoříme, ale já moc nemám čas hledat inspirace a když to nechám na dceři, tak to nakonec vyžaduje ještě více času 🙂 . Takhle máme jasný a srozumitelný návod a seznam pomůcek, které najdeme většinou doma.

Naučili jste se něco nového? Techniky/náměty Objevili jste nové tvořivé pomůcky? Objevili jste výtvarné pomůcky?

Líbí se mi využití věcí, které jsou už na vyhození (rolička od toaletního papíru, karton..). Nové pro nás bylo malování skleněnkou a alobalem. Fany hodně baví i práce s vatou. A samozřejmě stříhání, lepení, malování štětcem… no prostě asi všechno 😄. A na Vánoce jsem měli prvně na stole kroužky na ubrousky. Samozřejmě vyrobené podle ,,Aktivně i kreativně” 🙂.

Co se ti nejvíce líbilo a proč?

Asi neumím vybrat jednu konkrétní aktivitu, ale líbí se mi, jak je tvoření inspirované daným obdobím nebo svátky. Také se mi líbí, že jsou součástí i pohybové aktivity a hlavně asi to, že se dá během tvoření zabrousit na různá témata a hezky si s dětmi popovídat.

Jak ti vyhovovala forma programu? Návody a následné sdílení ve facebookové skupině.

Forma nám vyhovuje, jen jsem trochu lajdák v aktivitě na sociálních sítích, ale určitě je fajn, že se můžou pak děti podívat na výtvory jejich vrstevníků 🙂.

Máš nějaký vzkaz pro maminky, které se rozhodují vstoupit?

Maminkám bych vzkázala, ať program určitě zkusí. Při samotném tvoření nechávám dceři prostor i pro vlastní invenci a někdy jsem i překvapena, co vymyslí🙂. Pokud jde o načasování, snažíme se tvořit vždy, když na to máme obě náladu a do ničeho se nenutíme. Pak je to moc fajn, takže se máte na co těšit 🙂.

Krásná podzimní nástěnka, která na zdobila Zuzky domov. Děkuji za sdílení tvoření.
Zuzka se přihlásila i do zimního programu a tak se budu těšit na jejich další výrobky

Do tvořivého programu se můžete přihlásit do 29. května. Více informací na této stránce: